Strona Główna
O nas
Historia
Odznaka Turysta Ziemi Chrzanowskiej
Kolarska Odznaka Turystyczna
Szlaki rowerowe Ziemi Chrzanowskiej
Przed wyprawą...
Ciekawe miejsca
Relacje
Dołącz do nas
Strona główna PTTK
Współpraca
Kontakt

 

 

 

KTK na Śląsku :)

17 maja zgodnie z planem  wyruszyliśmy na kolejną w tym sezonie wycieczkę rowerową- tym razem naszym celem był Sosnowiec.


W niedzielny poranek pod chrzanowskim Urzędem Stanu Cywilnego zebrało się 18 kolarzy. Kilka minut po godzinie 9 wyruszyliśmy w stronę Balina, dalej przez Jaworzno i okolice ośrodka Orka aż do oddalonego od Chrzanowa o prawie 31 km Sosnowca, a konkretniej jego dzielnicy- Kazimierza Górniczego.

 

Dlaczego postanowiliśmy odwiedzić właśnie to miejsce?

Właśnie tam znajduje się park "Leśna", jedno z najspokojniejszych miejsc w Sosnowcu. Zdecydowanie nie dociera tam miejski zgiełk, nie widac również typowo śląskiej zabudowy. Park jest darem górników z kopalni KWK "Kazimierz" dla okolicznych mieszkańców. Pracownicy kopalni samodzielnie wytyczali ścieżki, mostki i ustawiali ławki. W jego skład wchodzi jezioro o tej samej nazwie, mały lasek, kilkaset metrów ścieżek z ławkami i placami zabaw, amfiteatr z muszlą koncertową oraz mini-zoo, które jest główną atrakcją kazimierskiego parku. Kozy, sarny, osły, lamy i emu to tylko kilku mieszkańców, których udalo nam się tam spotkać. Dzieci odwiedzające to miejsce razem z rodzicami wydają się być zachwycone widokiem tych zwierzaków.

 

Po odpoczynku wyruszyliśmy w drogę powrotną. Pogoda dopisała, park piękny, a nasze liczniki po dotarciu do domu pokazały 65km.

 

Już w tą niedzielę zapraszamy na wycieczkę do Tyńca. Szczegóły można znaleźć tutaj

 PowrótPTTK

PTTK Oddział ChrzanówPLAN WYCIECZEK


 
 KLIK
 

Moim zdaniem najbardziej atrakcyjną turystycznie gminą Powiatu Chrzanowskiego jest gmina:

Alwernia
Babice
Chrzanów
Libiąż
TrzebiniaZobacz wyniki

Biker Trzebinia
 
 

LIOOSYS CMS - web content management