Strona Główna
O nas
Historia
Odznaka Turysta Ziemi Chrzanowskiej
Kolarska Odznaka Turystyczna
Szlaki rowerowe Ziemi Chrzanowskiej
Przed wyprawą...
Ciekawe miejsca
Relacje
Dołącz do nas
Strona główna PTTK
Współpraca
Kontakt

 

 

 

Mimo, że padało, to się dało ;-)

VIII Rodzinny Rajd Rowerowy im. Władysława Mamota

 
21 września 2008 roku po raz ósmy chrzanowscy kolarze, tym razem jedynie najwytrwalsi,  stawili się na starcie Rodzinnego Rajdu Rowerowego im. Władysława Mamota. Kolejna edycja tej imprezy została zorganizowana przez Komisję Turystyki Kolarskiej PTTK przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Chrzanowie.


VIII Rodzinny Rajd Rowerowy im. Władysława Mamota

 

21 września 2008 roku po raz ósmy chrzanowscy kolarze, tym razem jedynie najwytrwalsi,  stawili się na starcie Rodzinnego Rajdu Rowerowego im. Władysława Mamota. Kolejna edycja tej imprezy została zorganizowana przez Komisję Turystyki Kolarskiej PTTK przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Chrzanowie. Zaledwie 40 osobowa grupka kolarzy znalazła schronienie przed deszczem w murach Szkoły Podstawowej nr 10 w Chrzanowie, która w tym roku stanowiła bazę rajdu. Pogoda nie rozpieszczała nas od samego początku. Mimo wszystko po burzliwych naradach postanowiliśmy nie odwoływać rajdu, a jedynie „nieco" zmodyfikować trasę. Z lekkim opóźnieniem wyruszyliśmy w drogę. Droga usłana gęsto kałużami, zimno, że ho ho, paliczki kostniały, a lodowate krople złośliwie przenikały przez peleryny. W tych warunkach przemierzyliśmy trasę rajdu wiodącą wokół Zalewu Chechło i liczącą 12 kilometrów. Na mecie wraz z p. dyrektor Agatą Madej witały nas słowa piosenki zespołu Queen „We are the champions", które w tych okolicznościach pozwalały poczuć się niczym zawodnicy Tour de Polonge kończący kolejny etap zmagań. Opiekę medyczną zapewniało chrzanowskie OSP.

 

Wszyscy uczestnicy rajdu zostali ugoszczeni gorącą herbatą i niecierpliwie czekali na świeżutkie, chrupiące rogaliki z czekoladą lub marmoladą. Mając nadzieję na większą frekwencję, zamówiliśmy ich aż 250 sztuk. Ku naszemu zdziwieniu po 1,5h pobytu w szkolnej stołówce po rogalikach zostały jedynie okruszki. Przyczynił się do tego udział czterech osób w konkursie na najszybsze skonsumowanie trzech rogali. Najszybszym „wszamaczem" został Andrzej Raźniak, który poradził sobie z tym zadaniem w czasie 5 minut 40 sekund. Ze względów humanitarnych oszczędziliśmy uczestnikom (i ich rodzinom ;-) podobnego konkursu z grochówką w roli głównej. Sprawdziliśmy także poziom wiedzy kolarzy na temat naszego regionu. Pytania okazały się łatwe jedynie dla trójki laureatów. Mężczyzn pokonała Anna Włosik. Wszyscy zjedli po porcji grochówki, a czas jedzenia umilały nam występy uczennic Szkoły Podstawowej nr 10, które podgrzewały atmosferę oczekiwania na losowanie nagrody głównej - roweru. W tym roku poszczęściło się mieszkańcowi Chrzanowa Adamowi Ptasińskiemu. Pomiędzy pozostałymi uczestnikami rozlosowano kilka nagród pocieszenia. Na rajd nie przybyło wiele rodzin, lecz familijna atmosfera towarzyszyła nam do samego końca.

 

Fotorelacja kenego z BT:

                                                                                                                                                                                                                                                                              KTK Team

 

PS Serdeczne podziękowania za pomoc udzieloną w organizacji rajdu składamy właścicielom sklepu Auto-Bike, państwu Grabowskim, Ochotniczej Straży Pożarnej, Szkole Podstawowej nr 10 w Chrzanowie i wszystkim Przodownikom Turystyki Kolarskiej z KTK Chrzanów.PowrótPTTK

PTTK Oddział ChrzanówPLAN WYCIECZEK


 
 KLIK
 

Moim zdaniem najbardziej atrakcyjną turystycznie gminą Powiatu Chrzanowskiego jest gmina:

Alwernia
Babice
Chrzanów
Libiąż
TrzebiniaZobacz wyniki

Biker Trzebinia
 
 

LIOOSYS CMS - web content management