Strona Główna
O nas
Historia
Odznaka Turysta Ziemi Chrzanowskiej
Kolarska Odznaka Turystyczna
Szlaki rowerowe Ziemi Chrzanowskiej
Przed wyprawą...
Ciekawe miejsca
Relacje
Dołącz do nas
Strona główna PTTK
Współpraca
Kontakt

 

 

 

Przełęcz Kocierska 27.07.2008

 Wycieczka na Kocierz była pierwszą, która z założenia miała przekroczyć 100 km. Dystans końcowy wyniósł ponad 130 km, ale nikt nie chciał skorzystać z możliwosci skrócenia sobie drogi pociągiem. Jednak opis tej najdłuższej narazie podróży zacząć należy od „intergacyjnego ogniska" dzień wcześniej.

 

Podczas burzliwej i błyskotliwej ;-) dyskusji, zakończonej grubo po północy (co było powodem niezwykłej senności na starcie) ustalono, że z turystyczną grupą KTK na trasie spotka się sportowa grupa BikerTrzebinia. Różnice w określeniach wyznaczała średnia prędkość: 21 km/h i 31 km/h.

 

Wyruszyliśmy jak zwykle po 9, udając się najkrótszą drogą w kierunku Andrychowa, przez Zator i Wieprz (gdzie dołączył Biker). Następnie wizyta w sklepach w Andrychowie i Targanicy i mozna rozpocząć mozolny podjazd na Przełęcz Kocierską.

 

 Osiągnąwszy 718 m.n.p.m. zatrzymujemy się na odpoczynek i zdjęcie. Zjazd był wprawdzie długi, ale relatywnie wolny - jak na tak dużą różnicę wysokości, to prędkość max 62 km/h nie jest duża ;-)

 

Następnie wzdłuż Jeziora Żywieckiego, w międzyczasie odwiedziliśmy dziką plażę, ale zamiast uroku wody poczuliśmy smród palonego plastiku. W Międzybrodziu posiłek (kurczaki na sterydach ;-). Na zaporze w Porąbce grupa spowrotem była w całości, natomiast Biker swoim tempem pojechał w stronę Chrzanowa. KTK ruszyła omijając Kęty, przez Wilamowice,

 

 Rajsko, Oświęcim (ostatnie ciastko), Bobrek, Libiąż i Chrzanów. Pokonanie 5 pięter z piwnicy do mieszkania wcale nie było dla mnie proste ;-) Prawie wybiła 20, kiedy mogłem wyciągnąć nogi ;-)PowrótPTTK

PTTK Oddział ChrzanówPLAN WYCIECZEK


 
 KLIK
 

Moim zdaniem najbardziej atrakcyjną turystycznie gminą Powiatu Chrzanowskiego jest gmina:

Alwernia
Babice
Chrzanów
Libiąż
TrzebiniaZobacz wyniki

Biker Trzebinia
 
 

LIOOSYS CMS - web content management