Strona Główna
O nas
Historia
Odznaka Turysta Ziemi Chrzanowskiej
Kolarska Odznaka Turystyczna
Szlaki rowerowe Ziemi Chrzanowskiej
Przed wyprawą...
Ciekawe miejsca
Relacje
Dołącz do nas
Strona główna PTTK
Współpraca
Kontakt

 

 

 

"Poborowy Zator" 06.07.2008

Gdzieś w obskurnym, zimnym gabinecie. Ściany prawie białe, a powietrze tak ciężkie i cierpkie, że można by je nożem kroić. Byłem do tego przyzwyczajony. Wszak już od wielu lat siedzę w moim gabinecie. Od wielu lat w takim samym gabinecie. I przyjmuje tu tych... Poborowych. Którzy wierzą w to, że kiedyś będą kimś.

Otwierają się drzwi.- Wejść Poborowy! Imię i nazwisko!

- "Szlakiem Doliny Karpia" proszę Pana

- Poborowy! W karcie wpisaliście „Rodzinny Rajd Rowerowy o Nagrodę Burmistrza Zatora UKS Podolsze ". Jak was pytam to odpowiadacie całym zdaniem!

- Tak jest Sir.

- Co wy mi możecie zaprezentować sobą Poborowy?

- Całkiem sporo Sir. 25 km rajdu. Po naszej pięknej ziemi. Po ziemi Podolsza, po ziemi Zatora. Można dostać nagrodę już na mecie. Na starcie mamy czapki i koszulki z logiem rajdu, kupony na pyszną kiełbaskę i wodę.

- Stać Poborowy! Ja znam takich jak ty. Wszystko ładnie pięknie. A ta koszulka i posiłek to niby za darmo?  Te wasze piękne tereny. Tak, nasz wywiad już to sprawdza.

- O nie, proszę Pana. Nie za darmo, to wszystko za 12 zł. Ale nasze tereny są naprawdę piękne! I można wygrać nagrody.

(przyszedł faks)

- Tak. Taaak. Hahaha. Właśnie dostałem sprawozdanie z przeprowadzonego wywiadu. Otóż nasz informator który przejechał ten wspaniały rajd o którym mówisz niemal nie umarł z nudów. Takie piękne tereny macie. Informator pisze „Najpierw jadę asfaltem. Jak się okaże będę nim jechał przez cały czas. Widoki to naprzemiennie zabudowa, pola i od czasu do czasu boisko. Tempo w jakim pokonujemy trasę mordercze. Mordercze, ponieważ jechaliśmy nie więcej niż 8 km/h, a z nieba lał się żar. Ludzie wszędzie dookoła." Co powiecie na to Poborowy? Ja tu widzę dwa różne opisy.

- Proszę Pana (chłopak zakłopotał się) yyyy - ale na trasie jest postój w dworku. Jest poczęstunek.

- Tak, o tym też przeczytałem. Ciasto i woda. No i herbata bądź kawa.

- Ale nagrody, Sir!

- Nie podnoś głosu młodzieńcze! Tak o tych nagrodach też przeczytałem. Podobała mi się adnotacja o osobach które wygrały węgiel, mąkę, odkurzacze i czajniki. Ale tak to piłki i sprzęt rowerowy w normie.

Jednak Poborowy nie jesteście w stanie nam nic zaoferować! Wyjść!

 

Zamknęły się drzwi.

No i przez tego smarkacza kawa wystygła. No nic czas uzupełnić akta. Z notatki która przyszła faksem jasno wynikało, że ten oto Poborowy nie był w stanie nam nic zaoferować co by nas zadowoliło. Swoim bytem zmęczył naszego informatora który nie dość, że musiał jechać w tym, ekhem, rajdzie to jeszcze musiał dojechać do miejsca jego rozpoczęcia, a później wrócić do swojego miasta. Tego dnia zrobił 75 km. O tym, że do domu wrócił zmęczony już wiem z prywatnego źródła. Ale nie zmęczony odległością pokonaną tego dnia. Zmęczony tym rajdem.

 

Przyszedł drugi faks. Dotyczący tej samej sprawy. Heh ten też nie jest przychylny. Opowiada o błędach organizacyjnych. Otóż tych koszulek o których mi mówił Poborowy zabrakło. Przez co część ludzi którzy na nie liczyli zostało odesłanych z kwitkiem.

A sam rajd wyglądał tak, że przed kolarzami jechało auto straży i policji oraz samochód prywatny.

Kto się pchał do mojego gabinetu. Czego on oczekiwał?

No nic, wywiad jak zwykle nie zawiódł. Ale też i ja miałem nosa.

 

Kawa się skończyła.

 

 

 

 

 

 

Autor: Sir SHpPowrótPTTK

PTTK Oddział ChrzanówPLAN WYCIECZEK


 
 KLIK
 

Moim zdaniem najbardziej atrakcyjną turystycznie gminą Powiatu Chrzanowskiego jest gmina:

Alwernia
Babice
Chrzanów
Libiąż
TrzebiniaZobacz wyniki

Biker Trzebinia
 
 

LIOOSYS CMS - web content management