Strona Główna
O nas
Historia
Odznaka Turysta Ziemi Chrzanowskiej
Kolarska Odznaka Turystyczna
Szlaki rowerowe Ziemi Chrzanowskiej
Przed wyprawą...
Ciekawe miejsca
Relacje
Dołącz do nas
Strona główna PTTK
Współpraca
Kontakt

 

 

 

4 Rodzinny Rajd Rowerowy z okazji Dnia Dziecka 08.06.08

W miniony weekend po raz kolejny amatorzy roweru spotkali się na Rajdzie Rodzinnym. Wraz z całym zespołem KTK miałem przyjemność współorganizować (z UM Chrzanów) ten rajd. Zapraszam do zapoznania się z subiektywną relacją prowadzącego ;-) A do dyskusji na temat rajdu zapraszam na FORUM

Sobota wieczór. Prognoza pogody nie robi złudzeń, kolejny dzień będzie wietrzny i deszczowy. Nie zmienia to faktu, że Rajd się odbędzie, niezależnie od liczby uczestników. Prawdopodobieństwo wylosowania nagród za to rośnie... ;-) Pocieszony w ten sposób, udałem się na spoczynek.

 

Niedziela rano. Rzut oka za okno potwierdza wcześniejsze przewidywania: pada. Chociaż odnoszę wrażenie, że deszcz ustępuje i zobaczymy jeszcze dzisiaj słońce. Do SP 5 docieram około 8.20, o dziwo suchy, i czekam na resztę zespołu, dopinając ostatnie związane z trasą rajdu sprawy.

 

8.45 Jesteśmy w komplecie, czyli 15 osób w czerwonych koszulkach KTK i około 200 uczestników - niektórzy z nich dojeżdżali aż do godziny 9. Słowo wstępne wygłosił policjant, uprzedzając wszystkich o przepisach ruchu drogowego, i mogliśmy wyruszać.

 

O 9.15 peleton ruszył, już na pierwszym zakręcie rozciągając się, dzięki czemu wszyscy mogli pokonać wąski mostek nad Chechłem bez większych przeszkód. Zabezpieczony przez policję przejazd w poprzek ul. Borowcowej także nie nastręczał trudności. Zza chmur zaczynały przebijać się pierwsze promienie słońca. Przez Kolonię Leśną dotarliśmy do Stelli, następnie do Źrebiec. Tutaj zaczął się nieco bardziej wymagający odcinek trasy, którym dotarliśmy do kamieniołomu w Pogorzycach. Mam nadzieję, że wszystkie trudy zostały zrekompensowane interesującym widokiem i chwilą relaksu - tutaj także potwierdziliśmy karty uczestnictwa wszystkim kolarzom.

 

Po 30 minutach postoju wyruszyliśmy w dalszą drogę. Małą pętlę zakreśliliśmy na Stelli, pokonując po raz drugi to samo skrzyżowanie, potem wzdłuż kamieniołomu Żelatowa, obserwując nieco księżycowy krajobraz, po raz drugi dotarliśmy do ul. Borowcowej. Tutaj także policja zabezpieczyła bezpieczny przejazd. Rajd podzielił się na dwie grupy, w zależności od tempa jazdy - połączenie obu nastąpiło w okolicach oczyszczalni. Ul. Powstańców Styczniowych i Starą Hutą dotarliśmy spowrotem do SP 5.

 

Tutaj przywitał nas ciepły posiłek oraz konkursy, przeprowadzane przez harcerzy. Losowaniem nagród, czyli uszczęśliwianiemobecnych zajmował się pan Rafał Nitecki i pan Stanisław Dusza.

 

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomogli w organizacji rajdu, i mamnadzieję, że na kolejne takie imprezy w naszej gminie przybędzie jeszcze więcej osób.

 

Więcej zdjęć

 

Tomek & KTK TeamPowrótPTTK

PTTK Oddział ChrzanówPLAN WYCIECZEK


 
 KLIK
 

Moim zdaniem najbardziej atrakcyjną turystycznie gminą Powiatu Chrzanowskiego jest gmina:

Alwernia
Babice
Chrzanów
Libiąż
TrzebiniaZobacz wyniki

Biker Trzebinia
 
 

LIOOSYS CMS - web content management