Strona Główna
O nas
Historia
Odznaka Turysta Ziemi Chrzanowskiej
Kolarska Odznaka Turystyczna
Szlaki rowerowe Ziemi Chrzanowskiej
Przed wyprawą...
Ciekawe miejsca
Relacje
Dołącz do nas
Strona główna PTTK
Współpraca
Kontakt

 

 

 

Rozkochów - Relacja rowerowo - futbolowa

Ostatnią majową wycieczkę udało się zrobić bez większych problemów pogodowych. Jedynym negatywnym efektem było dość duże zachmurzenie, które zresztą po południu prawie całkowicie znikło odsłaniając nam piękno murawy boiska do piłki nożnej…ale o tym w dalszej części relacji.


Mimo, że kilku przodowników komisji dalej „szkoliła” się na Ziemi Kaszubskiej uczestnicząc w  XLVIII Ogólnopolskim Szkoleniowym Zlocie Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK, z którego zresztą powinna pojawić się niebawem relacja a zdjęcia można oglądać na naszej galerii , nie narzekaliśmy na frekwencję. W nasze skromne wycieczkowe progi zawitało szkolne koło rekreacyjno – turystyczne przy gim nr 3 w Trzebini wraz z opiekunem.

Dwadzieścia minut po dziewiątej wyruszyliśmy na wycieczkę w 21 osobowej grupie. Pierwszym zaskoczeniem była trasa mająca wyprowadzić nas z Chrzanowa…uznaliśmy ją za pretekst do pokazania kolegą z Trzebini i Jaworzna naszego pięknego miasta ;). Niestety kilka minut po starcie w okolicach os. Rospontowa jedna z uczestniczek złapała kapcia, który o ile pamiętam był pierwszym złapanym kapciem na naszej niedzielnej wycieczce w tym sezonie. Dalej szlakiem przejechaliśmy na Stellę a potem do Zagórza gdzie odbył się krótki postój na lody, które jak sądzę były smaczne. Dalej zjazd do Wygiełzowa następnie do Babic i przez Włosień do Rozkochowa.

Ile osób  mających książeczkę Turysta Ziemi Chrzanowskiej wątpiło w istnienie cmentarza cholerycznego? Pewnie dużo i ja sam się do nich zaliczam ale faktem jest to, że cmentarz był a memoriałem jego istnienia jest krzyż i tablica potwierdzająca przejście epidemii cholery w tych okolicach. Po osiągnięciu celu wyprawy poczęliśmy poszukiwania miejsca na ognisko, które dość szybko znaleźliśmy i dzięki dużej ilości suchych drzew szybko rozpaliliśmy. Oddalając się wypełniła nas duma z pozostawionego kręgu na ognisko, które na pewno przyda się okolicznym tubylcom jako miejsce do relaksu i towarzyskich spotkań ;).

Powracając przez dość pofałdowane tereny Kwaczały i Regulic poszukiwaliśmy miejsca do gry w siatkę by rozegrać kilka towarzyskich spotkań z gimnazjalistami z Trzebini. Pech chciał, że jedynym boiskiem, które znaleźliśmy było boisko do piłki nożnej w Nieporazie. Nie było wyjścia trzeba było grać w nogę, w którą jako gospodarze (KTK Team) imprezy honorowo przegraliśmy nieznaczna różnicą goli… Wynik jednak pozostawię w tajemnicy uchylając tylko jej rąbka o dwóch golach strzelonych przez Anete „blondi” Włosik. Ja ze swej strony i strony KTK obiecuję, że zaczynamy twardo trenować aby kolejne mecze wygrywać. Po meczu czas na powrót do domu biegnący przez Bolęcin do Chrzanowa.

Wycieczka jak najbardziej udana, pełna aktywnego krzepienia kultury fizycznej ale czemu się dziwić? Przecież była to wycieczka chyba z najmniejszą w tym sezonie średnią wieku. :)

 

 

 

Adrian

Zdjęcia z wycieczki PowrótPTTK

PTTK Oddział ChrzanówPLAN WYCIECZEK


 
 KLIK
 

Moim zdaniem najbardziej atrakcyjną turystycznie gminą Powiatu Chrzanowskiego jest gmina:

Alwernia
Babice
Chrzanów
Libiąż
TrzebiniaZobacz wyniki

Biker Trzebinia
 
 

LIOOSYS CMS - web content management