Strona Główna
O nas
Historia
Odznaka Turysta Ziemi Chrzanowskiej
Kolarska Odznaka Turystyczna
Szlaki rowerowe Ziemi Chrzanowskiej
Przed wyprawą...
Ciekawe miejsca
Relacje
Dołącz do nas
Strona główna PTTK
Współpraca
Kontakt

 

 

 

Rudna Góra - Jaworzno ?

Rudna Góra - czy ta nazwa brzmi znajomo ? Czy widziałeś już to miejsce ? My jeszcze nie. I właśnie dlatego stało się ono celem kolejnej z naszych wycieczek. Na szczęście są tacy, którzy wiedzieli, jak tam trafić za pomocą ścieżek, których mapy bynajmniej nie pokazują.


Dnia 04.05.2008 o godzinie 9.00 jak zwykle KTK i sympatycy zebrali się, aby spędzić niedzielę w aktywny sposób - na rowerze. Pomimo niesprzyjających prognoz (deszcz, deszcz i raz jeszcze: deszcz) zebrało się 19 kolarzy. Właściwie nieco mniej, ponieważ niektórzy dojeżdżali już w czasie tradycyjnego, studenckiego kwadransa. O 9.18 wyruszyliśmy, pełni nadziei na słoneczny, a chociaż bezdeszczowy dzień.

 

Szybko rozgrzaliśmy się w czasie jazdy najpierw w kierunku Grobli, następnie przez Byczynę i Jeleń (drogiami oczywiscie nie asfaltowymi), robiąc mały postój przy sklepie, w którym zaopatrzylismy się w kiełbaski. Gdy dotarliśmy do podnóży Rudnej Góry, znajdującej się w dzielnicy Jaworzna o tej samej nazwie, rozbiliśmy "biwak" i poszliśmy zobaczyć tor do nieco bardziej ekstremalnej jazdy na rowerze, znajdujący się nieopodal (dlatego na niektórych zdjęciach prezentujemy się jako wycieczka piesza ;-)). Po tym spacerze, który tylko zaostrzył nasze apetyty przystąpiliśmy do pieczenia kiełbasek. Pogoda ciągle nam sprzyjała. Jednak gdy pożywieni i pełni sił na dalszą trasę opuszczaliśmy to miejsce, na moich okularach osiadły pierwsze krople deszczu.

 

Mżawka towarzyszyła nam przez nastepne 2 godziny, czyli do 15. W tym czasie przejechaliśmy ścieżkę rowerową wokół elektrowni Jaworzno i odwiedziliśmy Ośrodek Wypoczynkowy Jeleń Łęg. Uporaliśmy się z jedną przebitą dętką i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Deszcz przestał padać, i pomimo braku słońca do domu dotarliśmy już wysuszeni, ponownie przez Byczynę i Groble.

 

Przebyliśmy ponad 50 km, i chociaż nasze nadzieje na bezdeszczową przejażdżkę nie ziściły się, to jednak wszyscy zadowoleni rozjechali się do swoich domów :-)

 

                                                                                                                              Tomek

 

Więcej zdjęćPowrótPTTK

PTTK Oddział ChrzanówPLAN WYCIECZEK


 
 KLIK
 

Moim zdaniem najbardziej atrakcyjną turystycznie gminą Powiatu Chrzanowskiego jest gmina:

Alwernia
Babice
Chrzanów
Libiąż
TrzebiniaZobacz wyniki

Biker Trzebinia
 
 

LIOOSYS CMS - web content management