Strona Główna
O nas
Historia
Odznaka Turysta Ziemi Chrzanowskiej
Kolarska Odznaka Turystyczna
Szlaki rowerowe Ziemi Chrzanowskiej
Przed wyprawą...
Ciekawe miejsca
Relacje
Dołącz do nas
Strona główna PTTK
Współpraca
Kontakt

 

 

 

Relacja z rajdu Kraków-Młoszowa

Jubileuszowy rajd już za nami. Pogoda dopisała tak samo jak i kolarze, którzy w tym roku stawili się na start bardzo licznie. 45 km trasy pokonało ponad 540 uczestników.


Wszystko zaczęło się o 8:30 pod Urzędem Miasta Trzebinii skąd kilka autobusów z kolarzami wyruszyło w stronę Krakowa. Przy transporcie naszych rowerów dzielnie pomagali harcerze. Choć poranna mgła nie dawała za wygraną dobre humory dopisywały.

 

Krakowskie Błonia przywitały nas już pięknym słońcem. Z każdą chwilą dojeżdżali nowi pasjonaci dwóch kółek. W trasę ruszyliśmy kilka minut po godzinie 11 jak zawsze z ul. Mydlnickiej. Dalej przez most na Rudawie i rondo Chełm wprost na zielony szlak rowerowy Greenway. Oczywiście nie obyło się bez chwili odpoczynku na przepięknym zalewie w Kryspinowie. Następnie przez Budzyń i Cholerzyn do Mnikowa, gdzie chętni mogli podziwiać uroki Doliny Mnikowskiej, która o tej porze roku wygląda naprawdę imponująco. Druga połowa trasy to już w przeważającej części Puszcza Dulowską, która zaprowadziła nas wprost do Pałacu w Młoszowej.

 

Na mecie na strudzonych kolarzy czekało coś dla ciała i coś dla ducha. Uczestnicy mogli pożywić się pyszną grochówką oraz posłuchać występu zespołu Jack Band. O godzinie 15 rozpoczęło się losowanie nagród, którymi były 2 rowery oraz inne drobniejsze ufundowane przez patronów medialnych. Wręczone zostały również nagrody dla najmłodszego( 8 letniej Zuzi ) i najstarszego uczestnika rajdu, który przyszedł na świat w 1932 roku. Impreza zakończyła się ok 15:30.    

 

Więcej zdjęć

 

Ancyśka PowrótPTTK

PTTK Oddział ChrzanówPLAN WYCIECZEK


 
 KLIK
 

Moim zdaniem najbardziej atrakcyjną turystycznie gminą Powiatu Chrzanowskiego jest gmina:

Alwernia
Babice
Chrzanów
Libiąż
TrzebiniaZobacz wyniki

Biker Trzebinia
 
 

LIOOSYS CMS - web content management