Strona Główna
O nas
Historia
Odznaka Turysta Ziemi Chrzanowskiej
Kolarska Odznaka Turystyczna
Szlaki rowerowe Ziemi Chrzanowskiej
Przed wyprawą...
Ciekawe miejsca
Relacje
Dołącz do nas
Strona główna PTTK
Współpraca
Kontakt

 

 

 

Kierunek Chełmek :)

Trzecia już wycieczka w tym sezonie, której celem był ośrodek wypoczynkowy w Chełmku zaskoczyła nas wszystkich niespotykaną jak na połowę kwietnia frekwencja. O 9 rano pod chrzanowskim oddziałem PTTK zjawiło się 35 kolarzy by po tradycyjnym już kwadransie ruszyć w drogę...    Pierwszą atrakcją na trasie była kopalnia dolomitu „Libiąż” w której pozyskuje się kamień triasowy wykorzystany w XV w. do budowy elementów krypty św. Trójcy w Katedrze Wawelskiej, w wieku XX został użyty do budowy systemu przeciwpowodziowego i budowli hydrotechnicznych wzdłuż Wisły, a zaraz po wojnie do odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie.Oczywiście jak zwykle nie obyło się bez sesji zdjęciowej na tle kamieni :D.    
   
Następny postój był już przymusowy gdyż nasi fachowcy musieli się zmierzyć z zerwanymi łańcuchem jednego z uczestników wycieczki. Tomasz używając specjalistycznych określeń „zobaczcie jak idzie… pod konikiem czy nad konikiem” po trudach i mękach uratował świat, z chirurgiczną dokładnością złączył łańcuch i byliśmy w stanie ruszyć dalej.
   
Po kilku kilometrach w końcu mogliśmy się cieszyć widokiem stawów wędkarskich na ośrodku wypoczynkowym w Chełmku gdzie postanowiliśmy zrobić ognisko, upiec kiełbaski i ogrzać się bo temperatura powietrza nie rozpieszczała. Główną atrakcją mimowolnie stała się żmija wygrzewająca w słońcu, która tak naprawdę była boa dusicielem i na pewno stanowiła realne zagrożenie, którego świadoma była jedynie Pani Viceprezes :D. Posileni, szczęśliwi po grupowej chwili dla fotoreporterów ruszyliśmy w drogę powrotną przez Dąb, Groble i Kąty.  
   
Myślę, że wycieczkę możemy zaliczyć do grona udanych, zawdzięczamy to oczywiście wspaniałemu prowadzącemu, który gruntownie przygotował się do tego zadania ;) i poczuciu humoru, które przez 35 kilometrów jak zwykle nas nie opuszczało.
                                                                                                                    Aneta
Więcej zdjęć 

 

W przyszłym tygodniu celem wycieczki będzie Zamek Tenczyn w Rudnie. Bardzo serdecznie zapraszamy!       PowrótPTTK

PTTK Oddział ChrzanówPLAN WYCIECZEK


 
 KLIK
 

Moim zdaniem najbardziej atrakcyjną turystycznie gminą Powiatu Chrzanowskiego jest gmina:

Alwernia
Babice
Chrzanów
Libiąż
TrzebiniaZobacz wyniki

Biker Trzebinia
 
 

LIOOSYS CMS - web content management