Strona Główna
O nas
Historia
Odznaka Turysta Ziemi Chrzanowskiej
Kolarska Odznaka Turystyczna
Szlaki rowerowe Ziemi Chrzanowskiej
Przed wyprawą...
Ciekawe miejsca
Relacje
Dołącz do nas
Strona główna PTTK
Współpraca
Kontakt

 

 

 

VI Rajd Rowerowy Z Okazji Dnia Dziecka

Po raz szósty dorośli wraz z dziećmi wstawili się na starcie jednej z większych imprez rowerowych odbywających się na naszym terenie.

 

 W tym roku rajd rozpoczął się na nowo wyremontowanym Placu Tysiąclecia. Pogoda, która co prawda stała się przekleństwem majowego miesiąca okazała się dla rowerzystów bardzo łaskawa. Początkowo duże zachmurzenie mogło być przyczyną wielu rezygnacji ze wspólnej jazdy, jednakże na samą frekwencie nie można narzekać. W dniu 29 V na ‘linii startu’ stawiło się około 250 uczestników w tym – co nas oczywiście cieszy bardzo dużo dzieci i młodzieży. Po sprawach organizacyjnych i przemówieniu burmistrza miasta Chrzanowa – Ryszarda Kosowskiego amatorzy dwóch kółek ruszyli w trasę.


Grupa ruszyła ulicą Kusocińskiego, po czym skręcając w ulicę Wodzińską dojechała w okolice „osadnika”. Tu po raz pierwszy skończyła się jazda po asfalcie, zamieniona na drogę gruntową, która doprowadziła nas do Luszowic. Dość ostry dla przeciętnego rowerzysty podjazd dał się tu wielu we znaki mimo to wszyscy dzielnie pokonywali kolejne kilometry trasy. Ledwo co skończyła się pierwsza górka a już na widoku było widać kolejną, którą również bez większych trudności zdobyliśmy. Na tym odcinku rajdu doszło  do kilku małych awarii m.in. przebicia dętki, odpadnięcia pedała czy też zerwania łańcucha, zdarzenia te pozwoliły jednak prowadzić wycieczkę bez większych komplikacji aż do samej mety :).  Dalej kolarze pojechali w stronę Ciężkowic, tam nawracając w kierunku Okradziejówki dotarli do Balina – miejsca gdzie znajdowała się tegoroczna meta.

 

VI RR znalazł swój finał na obiekcie sportowo – rekreacyjnym Ludowego Klubu Sportowego „Orzeł”. Po zaparkowaniu rowerów na specjalnie przygotowanym do tego parkingu, uczestnik imprezy mógł na przykład posilić się grochówką czy też krówkami z urzędu miejskiego. Już z pełnym żołądkiem można było wziąć udział w konkursach głównie przystosowanych dla osób w wieku szkolnym, takich jak slalom rowerowy czy też w skoku na skakance. Po zaciętej rywalizacji nadszedł czas na ulubioną część (oczywiście nie licząc samej jazdy…) imprezy - mianowicie losowania nagród – w tym dwóch rowerów górskich.  Dla uczestników, którym szczęście nie dopisało przygotowano wiele nagród pocieszenia, składających się z interesujących materiałów promocyjnych naszej gminy. Można więc powiedzieć, iż ciężko było opuścić to ciekawe miejsce bez lekkiego uśmiechu zadowolenia.


Podsumowując. Trasa była dość krótka bo liczyła zaledwie 20 kilometrów, jednakże jej poziom trudności był powyżej średniego (dla przeciętnego „zjadacza chleba”). Mamy jednak nadzieję, że nie zraziła ona żadnej osoby do dalszych wspólnych wycieczek, a po tak aktywnie spędzonym dniu wszyscy, czując lekkie zmęczenie z dużą przyjemnością  położą się na łóżku  i mile będą wspominać szósty z kolei Rajd Rowerowy z okazji Dnia Dziecka.

 

 

LINK DO GALERII KTK

LINK DO GALERII (Dzięki uprzejmości serwisu chrzanowski24.pl)

 

 

 

 


 PowrótPTTK

PTTK Oddział ChrzanówPLAN WYCIECZEK


 
 KLIK
 

Moim zdaniem najbardziej atrakcyjną turystycznie gminą Powiatu Chrzanowskiego jest gmina:

Alwernia
Babice
Chrzanów
Libiąż
TrzebiniaZobacz wyniki

Biker Trzebinia
 
 

LIOOSYS CMS - web content management