Strona Główna
O nas
Historia
Odznaka Turysta Ziemi Chrzanowskiej
Kolarska Odznaka Turystyczna
Szlaki rowerowe Ziemi Chrzanowskiej
Przed wyprawą...
Ciekawe miejsca
Relacje
Dołącz do nas
Strona główna PTTK
Współpraca
Kontakt

 

 

 

Udany I Rajd Szkolny

W sobotę 15 maja mieliśmy przyjemność pomagać w organizacji I Rajdu Szkolnego, który powstał dzięki staraniom członków Komisji Turystyki Młodzieżowej PTTK Chrzanów.


Relacja z portalu przelom.pl :

 

 

Dodano: 17.05.2010, 13:19

Pierwszy rajd był bardzo udany

W sobotnie przedpołudnie prawie 150 młodych ludzi uczestniczyło w I Rajdzie Szkolnym, zorganizowanym przez Komisję Turystyki Młodzieżowej działającą przy oddziale PTTK w Chrzanowie. Impreza skierowana była do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

 

- KTM powołana została w ubiegłym roku. Celem jej działalności jest propagowanie turystyki wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Wycieczki piesze po najbliższej okolicy rozpoczęły się od września. Opracowuje je i prowadzi przewodnik PTTK Jan Oczkowski. Najbardziej aktywne turystycznie są SP nr 1 i 6, a także Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chrzanowie - powiedziała przewodnicząca KTM Joanna Oczkowska.

 

Dopisała pogoda
Imprezę można uznać za bardzo udaną. Mimo wyjątkowo deszczowej majowej aury sobotni ranek przywitał wszystkich promieniami słońca. Do udziału w pierwszej edycji rajdu zgłosiło się blisko 150 chętnych. Uczestnicy mieli do wyboru jedną spośród trzech propozycji. Dwie trasy piesze prowadzili przewodnicy PTTK - Małgorzata Opitek i Jan Oczkowski, a grupę rowerową - przodownik turystyki kolarskiej Tadeusz Kapelan. Wszyscy spotkali się na boisku piłkarskim na Kątach.

- Trasy zostały tak wybrane, aby przy okazji wędrówki najmłodsi mogli zobaczyć ciekawe, a niejednokrotnie nieznane miejsca Chrzanowa. Poprzez zabawę chcemy zachęcać najmłodszych do aktywnego spędzania wolnego czasu, a także poznawania walorów najbliższej okolicy - powiedział Grzegorz Raźniak, który wraz z Joanną Oczkowską, zajął się organizacją tego przedsięwzięcia.

 

Strażacki pokaz
Na miejscu każdy uczestnik otrzymał drobny upominek i ciepły posiłek. Przeprowadzono kilka konkursów sportowych, a także quizy dotyczące profilaktyki uzależnień i przyrody. Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz akcji ratowania ofiar wypadków samochodowych przeprowadzony przez strażaków z Państwowej Straży Pożarnej z Chrzanowa. Na zakończenie odbyło się losowanie nagród. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała Ochotnicza Straż Pożarna z Chrzanowa.

Podczas zakończenia imprezy wręczono odznaki turystyczne „Siedmiomilowe buty" za uczestnictwo w wycieczkach pieszych organizowanych przez komisję. Wyróżnienia otrzymali: Tomasz Bednarz, Nikola Czarnasiak, Gabriela Grzegorzewicz, Kacper Jakubik, Julia Kmera, Andżelika Kobylecka i Marcel Kozłowski.

(OLA)

źródło: http://sport.przelom.pl/?t=Pierwszy-rajd-byl-bardzo-udany&p=3405

 

 

 -----------------------------------------

Ze swojej strony chcę serdecznie pogratulować Asi Oczkowskiej, Grzegorzowi Raźniakowi oraz wszystkim osobom, które poświęciły swój czas, wspaniale zorganizowanej imprezy. Oby więcej tak udanych rajdów :)

 

Ancyśka

 

Galeria zdjęć  KLIKNIJ

 PowrótPTTK

PTTK Oddział ChrzanówPLAN WYCIECZEK


 
 KLIK
 

Moim zdaniem najbardziej atrakcyjną turystycznie gminą Powiatu Chrzanowskiego jest gmina:

Alwernia
Babice
Chrzanów
Libiąż
TrzebiniaZobacz wyniki

Biker Trzebinia
 
 

LIOOSYS CMS - web content management