Strona Główna
O nas
Historia
Odznaka Turysta Ziemi Chrzanowskiej
Kolarska Odznaka Turystyczna
Szlaki rowerowe Ziemi Chrzanowskiej
Przed wyprawą...
Ciekawe miejsca
Relacje
Dołącz do nas
Strona główna PTTK
Współpraca
Kontakt

 

 

 

Na przekór pogodzie-relacja z rajdu Kraków-Trzebinia

W godzinach porannych 2.maja na parkingu przy Placu w  rejonie ul. Ochronkowej w Trzebini już przed zaplanowaną godziną zbiórki, czyli 8:00 zaczęli się zjeżdżać  pierwsi amatorzy jazdy na rowerze mimo panującej w tym dniu wyjątkowo nieprzyjemnej pogodzie.Powoli zaczęło się pakowania rowerów na ciężarówki. Ostatecznie wyjechały w pełni zapakowane 3 ciężarówki i kilka autobusów, które do Krakowa przewiozły wszystkich chętnych.

Jak co roku na Krakowskich Błoniach, znajdował się punkt z którego był start. Po szybkim wypakowaniu rowerów niektórzy zdecydowali się wyruszyć na trasę od razu, a niektórzy szukali miejsca do schronienia się przed deszczem.

 

 

Cała trasa jak mówili uczestnicy - bardzo ciekawa. Kilka miejsc zasługuje na ponowne odwiedzenie i dokładniejsze zwiedzenie terenu, jak na przykład Obserwatorium Astronomiczne pod Krakowem, czy też Dolina Mnikowska.

Warto również wspomnieć, że najmłodszym uczestnikiem tegorocznego rajdu był 10-letni Patryk Kubański z Trzebini, a najstarszym był 78-letni Piotr Chomiak z Katowic. Było wielu gości z sąsiedniego województwa (Katowic, Dąbrowy Górniczej, Będzina), jak  również  swoim uczestnictwem zaszczycił tą imprezę mieszkaniec Belgii.

 

 

 

Sami organizatorzy byli nieco zawiedzieni frekwencją uczestników na rajdzie, gdyż byli przygotowani na dużo większą liczbę. Samych posiłków mieli przygotowanych 1000 porcji. Warto też było by pomyśleć na przyszłość o tym żeby organizatorzy mogli zadbać o zabezpieczenie podczas rajdu na wypadek na przykład pomocy w wymianie koła albo innych drobnych usterek.

 

Jak podają organizatorzy rajd ukończyło 324 uczestników. Na mecie czekał na wszystkich ciepły posiłek i kilka atrakcji. Straż Pożarna oferowała na przykład mycie rowerów. Na stoisku wystawionym przez Gminę Trzebinia można było dostać wiele ciekawych mapek z atrakcjami regionu, albo mapkę z ciekawymi trasami rowerowymi.

Dużym zainteresowaniem wszystkich uczestników cieszyło się oczywiście losowanie nagród, podczas którego można było wylosować jeden z czterech rowerów górskich ufundowanych przez sponsorów, jak i wiele innych ciekawych nagród.

W imieniu organizatorów zapraszam w przyszłym roku na kolejny rajd.

 

® Grzegorz Raźniak

 

 

 PowrótPTTK

PTTK Oddział ChrzanówPLAN WYCIECZEK


 
 KLIK
 

Moim zdaniem najbardziej atrakcyjną turystycznie gminą Powiatu Chrzanowskiego jest gmina:

Alwernia
Babice
Chrzanów
Libiąż
TrzebiniaZobacz wyniki

Biker Trzebinia
 
 

LIOOSYS CMS - web content management