Strona Główna
O nas
Historia
Odznaka Turysta Ziemi Chrzanowskiej
Kolarska Odznaka Turystyczna
Szlaki rowerowe Ziemi Chrzanowskiej
Przed wyprawą...
Ciekawe miejsca
Relacje
Dołącz do nas
Strona główna PTTK
Współpraca
Kontakt

 

 

 

Otwarcie Szlaków Papieskich 25.04.2010

Pierwsza impreza rowerowa na naszym terenie już za nami. Niemalże 100 osób dotarło do Doliny Mnikowskiej na uroczystość otwarcia sezonu turystycznego na Szlakach Papieskich.

Zgodnie z planem rowerzyści zebrali się na placu przy kościele św. Mikołaja o 9.15, aby po krótkim błogosławieństwie wyruszyć na trasę. Przez osiedle Niepodległości dotarliśmy do klasztoru Salwatorianów w Trzebini zatrzymując się na krótki postój przy papieskim obelisku, gdzie dołączyła do nas grupa kolarzy ze Świętochłowic.

 

 Następnie przez Puszczę Dulowską udaliśmy się w stronę Doliny Mnikowskiej. Chętni obejrzeli dąb papieski, wychodowany na terenie Ośrodka Hodowlanego w Puszczy z jednego z 400 poświęconych żołędzi. 20 minut na drugie śniadanie i peleton udał się w dalszą drogę. Bezproblemowy przejazd znanymi rowerzystom ścieżkami doprowadził nas do A4 i Baczyna, czyli białej plamy na mapie zasięgu polskiej telefonii ;-) Długi, przyjemny zjazd doprowadził nas do rezerwatu przyrody nieożywionej Zimny Dół (polecamy !). Przejazd łataną asfaltową drogą i postój na parkingu, gdzie każdy otrzymał baton regeneracyjny, wodę, odznakę i pieczątkę, był ostatnią rzeczą jaka dzieliła nas od wjazdu na teren rezerwatu Dolina Mnikowska.

 

Malownicze skałki wapienne w promieniach sprzyjającego turystom kwietniowego słońca prezentowały się wspaniale. Msza święta, przygotowana przez mieszkańców Mnikowa i Czułowa razem z Fundacją Szlaki Papieskie uroczyście rozpoczęła sezon turystyczno - pielgrzymkowy. Powrót odbył się na własną rękę, wielu uczestników skorzystało z usług PKP ;-) Zapraszamy na następne zloty i rajdy - kolejny już 9 maja.

 

 

Za organizację zlotu pragniemy podziękować Starostwu Chrzanowskiemu, zaś pomoc medyczną zapewniło chrzanowskie OSP.

 

Tomek

 

 

Chrzanowska Telewizja Lokalna- filmowa relacja z imprezy dostępna jest TUTAJPowrótPTTK

PTTK Oddział ChrzanówPLAN WYCIECZEK


 
 KLIK
 

Moim zdaniem najbardziej atrakcyjną turystycznie gminą Powiatu Chrzanowskiego jest gmina:

Alwernia
Babice
Chrzanów
Libiąż
TrzebiniaZobacz wyniki

Biker Trzebinia
 
 

LIOOSYS CMS - web content management