Strona Główna
O nas
Historia
Odznaka Turysta Ziemi Chrzanowskiej
Kolarska Odznaka Turystyczna
Szlaki rowerowe Ziemi Chrzanowskiej
Przed wyprawą...
Ciekawe miejsca
Relacje
Dołącz do nas
Strona główna PTTK
Współpraca
Kontakt

 

 

 

Nikiszowiec-otwarcie szlaku rowerowego (relacja)24.04

Pogoda w ten weekend wyjątkowo nam dopisała, dzięki czemu wyruszyliśmy na Śląsk, by wraz z innymi kolarzami uczcić otwarcie nowego szlaku rowerowego-wokół Nikiszowca.


Cała wyprawa rozpoczęła się o godzinie 8:00 na dworcu PKP  w Trzebini , skąd pociągiem wyruszyliśmy do Mysłowic. Reprezentacja Komisji Turystyki Kolarskiej PTTK Chrzanów liczyła aż 10 osób. Dlaczego aż? Już wyjaśniam. 

 

Nikiszowiec to stara i górnicza, ale mimo wszystko mająca swój niepowtarzalny urok  dzielnica Katowic. Gdy dotarliśmy na miejsce startu, gospodarze przywitali wszystkich zgromadzonych uczestników rajdu i pokrótce  opowiedzieli o szlaku, którym chwile później już jechaliśmy. Trasa liczyła ok 25km, w sporej części biegła przez lasy. Na mecie gospodarze ugościli nas żurkiem i krupniokiem, na który wszyscy czekaliśmy. Jednak wszystko, co dobre szybko się kończy.

 

Nadszedł czas by wracać do domu. I tu zaczęły się schody. Jako, że to tak naprawdę dopiero początek sezonu, ponieważ pogoda w tym roku zdecydowanie nie była dla nas łaskawa, pokonanie kolejnych 30km wcale nie było takie łatwe. Każdy zastanawiał się, gdzie podziała się nasza kondycja? Jedno jest pewne-wróci.

 

Wracając postanowiliśmy odwiedzić Galerię Szyb Wilsona w dawnych budynkach kopalni KWK Wieczorek. Galeria ta promuje młodych artystów. Po zdobyciu pieczątek i zrobieniu pamiątkowej fotografii ruszyliśmy dalej do Centralnego Muzeum Pożarnictwa.

 

Na miejscu mieliśmy możliwość podziwiać  wozy strażackie z poprzednich epok-przyznam robią wrażenie i warto je zobaczyć na własne oczy. Tak się dobrze składa, że 9 maja w ramach XXIV Kolarskiego Pierwszego Kroku wszystkie zainteresowane osoby będą mogły pojechać z nami i zwiedzić Muzeum Pożarnictwa w Alwerni (dokładne informację już niedługo).

 

Droga powrotna minęła nam szybko na rozmowach i podziwianiu wiosennych widoków. Pod domem licznik pokazał 70km, co zdecydowanie odczuwałam. Dystans jak na początek sezonu bardzo ambitny, aż strach pomyśleć co będzie dalej ;) 

 

Ancyśka

 

Galeria zdjęć KLIKNIJ  

 

 

 

 

 

 

 PowrótPTTK

PTTK Oddział ChrzanówPLAN WYCIECZEK


 
 KLIK
 

Moim zdaniem najbardziej atrakcyjną turystycznie gminą Powiatu Chrzanowskiego jest gmina:

Alwernia
Babice
Chrzanów
Libiąż
TrzebiniaZobacz wyniki

Biker Trzebinia
 
 

LIOOSYS CMS - web content management